Najdba sladice: okusna in zdrava brez moke in brez peke. Lahka in zračna, kot peresce

Nad to sladico bodo presenečeni tako gostje kot domači! Rahla, nežna, zračna, brez odvečnega olja in moke. Neverjetno okusno je! Lahko vzamete poljubno sadje. Sladica je pripravljena v nekaj minutah + čas, da se stabilizira v hladilniku. Privoščite sebi in svojim najdražjim novo sladico!

Sadni del

Lahko vzamete poljubno sadje in jagode! V tej sladici se zelo dobro obnesejo:

• banana (1 kos);
  • kivi (2 kosi);
  • breskev (sveža ali konzervirana – 2-3 rezine).

Sadje olupimo in grobo nasekljamo. Postavite v kalup.

Lahko vzamete poljubno sadje in jagode!

Mlečni del

Za držanje sadja potrebujete smetano ali žele. Pripravite naslednje sestavine:

• mleko – 3 skodelice (750 ml);
  • sladkor – 2 žlici. l. (50 g);
  • agar-agar – 1 žlica. l. (10 g).

Agar-agar zmešajte s sladkorjem. Nalijte mleko, postavite na ogenj. Zavremo, zavremo 2-3 minute, odstranite z ognja. Polovico mlečne zmesi vlijemo v model s sadjem. Postavimo v hladilnik za 15 minut.

Za držanje sadja potrebujete smetano ali žele.

Čokoladni del

Dodajte preostalo mleko 1 žlica l. kakav (20 g). Z metlico temeljito premešamo. Ponovno zavrite, izklopite.

V preostalo mleko dodajte 1 žlico. l. kakav (20 g)

Stabilizacija sladice

Ko se beli del strdi, na vrh prelijemo čokolado. Pekač spet vrnemo v hladilnik za 1 uro. Končana sladica odlično drži obliko. Je rahlo sladek, lahek, s svetlim sadnim okusom!

Ko se beli del strdi, na vrh prelijemo čokolado.

Poleg tega recept ne vsebuje moke, ne jajc, ne masla, ne smetane, ne piškotkov. Izjemno nežna sladica, ki se topi v ustih!

Razvajajte svoje najdražje z okusno poslastico, ki je poleg tega tako enostavna za pripravo!

Razvajajte svoje najdražje z okusno poslastico, ki je poleg tega tako enostavna za pripravo! Samo mleko in sadje – a kako slasten rezultat!